Geri Dön

 PÎRÎ REİS ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik ihtisas üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi’nde, Hukuk Fakültesi olarak temel hukuk eğitimi ile birlikte özellikle “Deniz Hukuku” alanında uzmanlaşmayı planlıyoruz. Ülkemizin Denizcilik ile ilgili büyük alaka ve menfaatleri ile Üniversitemizin denizcilik temalı olması ve Türkiye’nin en donanımlı ve yetkin denizcilik akademik kadrosuna sahip bir öğretim kurumu olması dikkate alınarak, “Ulusal ve Uluslararası Deniz Hukuku”na ayrı önem vermek ve deniz kamu ve özel hukuku alanlarında uzman hukukçular yetiştirmek ana hedeflerimizdendir.

Hukuk eğitimi konusunda alanının önde gelen akademisyenlerinden oluşan akademik kadromuz ile birlikte öğrencilerimize kamu ve özel hukukun tüm alanlarında kaliteli ve üst düzeyde eğitim vermeyi amaçlamaktayız.

Bu doğrultuda vereceğimiz eğitim sonrasında ülkemize, ulusal ve uluslararası düzeyde görev alabilecek, çağdaş ve yaratıcı düşünce yapısına ve muhakeme gücüne sahip, sosyal nitelikleri güçlü ve çevreye duyarlı hukukçular kazandıracağız.

 

VİZYON

Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine, çağdaş bir eğitim kültürü gözeterek verdiği nitelikli hukuk eğitimi ile geliştirdiği bilimsel ve uygulamalı araştırmalar ile ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören, Türkiye’nin önder yükseköğretim kurumlarından biri olmaktır.

 

MİSYON

Yargı’da, ulusal ve uluslararası düzeyde görev alacak, çağdaş ve yaratıcı düşünce yapısına ve muhakeme gücüne sahip, kendini sürekli geliştirme ve daha iyiye götürme azmini kazanmış, eleştirel ve sistemli düşünebilen, sosyal nitelikleri güçlü, çevreye duyarlı ve bilimsel araştırma yapacak hukukçular yetiştirmek.