Geri Dön


Üniversite revirimizde 1 uzman doktor, 1 psikolog ve 1 hemşire bulunmaktadır. Revir bütün hafta boyunca ve tam gün hizmet vermektedir.

Piri Reis üniversitesi reviri öncelikli olarak okul içinde doğabilecek acil durumlar için ilk yardım ve tıbbi bakım amacıyla kurulmuştur. Eğitimin aksamaması açısından öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin günlük tıbbi ihtiyaçlarının büyük bölümü karşılanabilmektedir. Revirimizde her türlü pansuman yapılabilmekte ve gerekli durumlarda öğrencilerimizin ve personelimizin reçetesi düzenlenmektedir. Ayrıca revir içinde bulunan ecza dolabında bulunan ilaçlar ile hastaların acil durumları ortadan kaldırılmaktadır. Uzmanlık ve ileri tetkik gerektiren durumlarda ise hastalar civardaki devlet ve özel hastanelerin uygun bölümlerine sevk edilmektedir.

Piri Reis Üniversitesinde öğrencilerin bilişsel, duygusal ve sosyal açıdan tutarlı ve sağlıklı bir bütün olarak gelişimine katkıda bulunmak amaçlanır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisimizde bir Klinik Psikolog, iki Psikolojik Danışman tarafından çalışmalar yapılmaktadır. Görüşmelerin sağlıklı yürütülmesi doğrultusunda randevu alınması önem taşımaktadır. Randevular internet üzerinden alınmaktadır.

Bu süreç içerisinde gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde görüşmeleri devam ettirmek, ihtiyaç duyulan her konuda yargılamadan, koşulsuz kabul ederek dinleyip, öğrenciye açık ve dürüst davranılarak, karşılaştıkları soruları çözmede yardımcı olmak esastır.

Ayrıntılı Bilgi için:

https://www.pirireis.edu.tr/saglik-hizmetleri